خانه » دیگر مطالب » پرونده به کمیته انضباطی نمی رود/ نجاریان: بدون شک سه امتیاز بازی برای ماست

پرونده به کمیته انضباطی نمی رود/ نجاریان: بدون شک سه امتیاز بازی برای ماست

دبیر کمیته فوتسال فدراسیون فوتبال از مشخص شدن رای بازی نیمه تمام دو تیم شهروند ساری و شهرداری ساوه در روز سه شنبه خبر داد.
به گزارش مازندلیگ به نقل از مهر، آرش جابری درباره سرنوشت بازی نیمه تمام شهروند ساری و شهرداری ساوه در هفته بیست و چهارم لیگ برتر فوتسال با بیان مطلب فوق اظهار کرد: گزارش داوران و نماینده اعزامی به این بازی به دست ما رسیده است و ما منتظر گزارش و نظر مدیران عامل دو باشگاه هم هستیم.

وی افزود: قرار است جلسه فوق العاده سازمان لیگ فوتسال روز سه شنبه این هفته تشکیل شود. در این جلسه علاوه بر اعضای سازمان لیگ، مدیرعامل باشگاه شهرداری ساوه هم حضور دارد تا توضیحاتش را بدهد. بعد از آن درباره نتیجه مسابقه تصمیم گیری خواهد شد.
دبیر کمیته فوتسال در پاسخ به این سئوال که «مگر کمیته انضباطی رای نهایی را صادر نمی‌کند؟» تاکید کرد: ماده ۸۴ آیین نامه کمیته انضباطی این اختیار را به سازمان لیگ فوتسال داده است که در این خصوص تصمیم بگیرد.

 

نجاریان: بدون شک سه امتیاز بازی برای ماست/ این بازیها برای گرفتن امتیاز قدیمی شده
مدیرعامل شهروند ساری اعلام کرد که تیمش به دلیل فراهم نبودن الزامات بازی فوتسال زمین را ترک کرده و باید برنده بازی باشد.
به گزارش مازندلیگ، سعید نجاریان در خصوص بازی نکردن تیم شهروند در نیمه دوم مقابل شهرداری ساوه به خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران گفت: در ابتدای بازی متوجه شدیم که اسکوربورد ورزشگاه کار نمیکند و در حالی که روشن میشود زمان را نشان نمی دهد. از همان موقع معترض شدیم و نماینده فدراسیون به ما گفت که صبح امروز وضعیت اسکوربورد را چک کرده و سالم بوده است اما حالا کار نمیکند. جالب است که ورزشگاه ساوه دو اسکوربورد دارد ولی گفتند هر دو به یک صورت است که اسم تیم ها و گلها و … را نشان می دهد اما زمان را نشان نمی دهد.
وی افزود: در همان ابتدای بازی هم اعلام کردیم که بازی نمی کنیم اما با تماسی که با کمیته فوتسال گرفتیم گفتند که بازی کنید و یک نماینده در کنار داور قرار دهید تا وقت را ببیند. اما فقط یک داور در کنار داوران بود و نتوانستیم نماینده ای داشته باشیم. در این بازی با نتیجه ۱-۰ از حریف پیش افتادیم اما وضعیت داوری بسیار یک طرفه به سود ساوه بود و حتی در گلی که آنها زدند نیز تصمیم داور موثر بود. داور بازی برای اعلام خطا و تذکر به بازیکن ما وارد زمین شد و در حالی که ۱۰ متر در زمین قرار داشت دیدیم که بازی آغاز شده و در شرایط پنج نفره گل خوردیم.
بعد از گل در فاصله های زمانی ۲۰ ثانیه از داور پرسیدیم که چقدر باقی مانده و هر بار گفتند یک دقیقه. فهمیدیم که زمانی که در نظر گرفته شده شاید درست نباشد. در رختکن با بازیکنان حرف زدیم و همه فهمیده بودند که زمان درست نبوده و تمرکز تیم ما بر هم ریخته بود و به ناظر بازی هم گفتیم که حتی در صورت رضایت ما شما حق نداشتید بازی را بدون اسکوربورد آغاز کنید.
نجاریان در مورد حرف که خوراکچی زده که ناظر ۱۵ دقیقه زمان داده که بازی را آغاز کنیم گفت: این ادعا درست نیست. ما به ناظر بازی گفتیم در نیمه دوم بازی نمی کنیم و آنها هم پذیرفتند.
مدیرعامل شهروند ساری افزود:در هفته های پایانی لیگ که رقابت در بالا و پایین جدول حساس بوده و هر امتیازی تعیین کننده است، این بازیها که اسکوربورد خراب است و بهانه های مختلف قدیمی شده است و مربوط به عهد بوق است. این رفتارها برای چندین سال پیش است که نتیجه می داد. اکنون حتی در لیگ امیدها و لیگ دسته دوم هم می دانند که بدون اسکوربورد بازی برگزار نمی شود. در این دیدار هم ناظر و داور بازی تخلف کرده اند و عواقب این تخلف به ما ربطی ندارد. ما از زمین بازی بیرون آمدیم چون الزامات بازی که شامل نیروی انتظامی ، پزشک، شروع در ساعت مقرر و اسکوربورد می باشد فراهم نبود و نتیجه این دیدار باید به سود ما اعلام شود.
وی در پاسخ به اینکه خوراکچی اعلام کرده این شرایط مانند زمانی است که در فوتبال به دلیل برف و باران شرایط سخت می شود و داور بازی باید تشخیص بدهد که بازی ادامه پیدا میکند یا خیر، گفت: ما از قانون حرف می زنیم و کاری به شرایط نداریم. قانون می گوید که بازی فوتسال بدون اسکوربورد برگزار نمی شود و تامین شرایط بازی بر عهده تیم میزبان است.

 

نصیرزاده: تیم شهروند نباید ترک زمین می‌کرد/ کمیته فوتسال می‌تواند نتیجه را به نفع ساوه اعلام کند
رئیس کمیته تدوین مقررات فدراسیون فوتبال در ماجرای نیمه تمام ماندن بازی شهرداری ساوه و شهروند ساری حق را به تیم میزبان داد.
به گزارش مازندلیگ به نقل از پایگاه خبری فوتسال ایران، به دنبال نیمه‌تمام ماندن بازی شهرداری ساوه و شهروند ساری در هفته بیست و چهارم لیگ برتر، پیش‌بینی‌ها از نتیجه بازی آغاز شده و مسئولان دو تیم با استناد به مدارک و تجربه خودشان، اظهار نظرهایی درباره نتیجه بازی می‌کنند.
برای روشن شدن قضیه به سراغ رئیس کمیته تدوین مقررات فدراسیون فوتبال رفتیم و راه حل این معما را از هوشنگ نصیرزاده جویا شدیم.
نصیرزاده در گفت و گو با پایگاه خبری فوتسال دراین باره گفت: تشخیص اینکه بازی چه روندی داشته باشد با نماینده فدراسیون است. اگر ناظر تشخیص داده که می‌توان بازی را بدون اسکوربرد و با استفاده از کرنومتر ادامه داد، باید بازی دنبال می‌شد.
وی افزود: تیم مهمان قصد داشت برای نماینده فدراسیون تعیین تکلیف کند و این خلاف قانون است. بنابراین تیم شهروند باید وارد زمین می‌شد و به بازی ادامه می‌داد.
رئیس کمیته تدوین مقررات در پایان به خبرنگار fut5al گفت: این موضوع لزومی ندارد به کمیته انضباطی ارجاع داده شود و طبق قانون خود کمیته فوتسال می‌تواند نتیجه را به سود تیم میزبان اعلام کند.

 

 

برچسب :